Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

WĘGIEL AKTYWNY KAMIENNY na ~ 5 litrów destylatu

WĘGIEL AKTYWNY KAMIENNY na ~ 5 litrów destylatu

Wszystkie zdjęcia

Węgiel aktywny kamienny PURE do filtracji destylatu, porcja  wystarcza średnio na filtrację około 5 litrow destylatu

Więcej szczegółów


5,50 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Węgiel aktywny kamienny "PURE" - dzięki zastosowaniu tego węgla pozbywamy się WSZELKICH ZANIECZYSZCZEŃ ZAPACHOWYCH ORAZ DEKOLORYZACJI DESTYLATU - główną zaletą tego węgla jest pochłanianie obcych zapachów - ich neutralizowanie. 


Charkterystyka węgla:

- granulacja 0,4 - 0,85 mm

- absorpcja 1150m2/g

 


Przy oferowanej ilości proponowana opcja "oczyszczania" destylatu to aktywowanie wegla i wsypanie go do sloja 5- 10 litrowego i zalanie 5 litrami destylatu. Pozostawić na około 5-7 dni starając się co jakś czas wstrząsać slojem w celu "wzruszenia" wegla. Następnie przefiltować przez sączek /bibułę w celu odseparowania wegla od destylatu.

 


Dla dużej ilości polecamy poniższą metodę :

 

Przygotowanie węgla polega  na przelaniu go przez sitko 2-3 razy wrzątkiem następnie, zasypaniu go do tuby

i filtrowanie ROZCIEŃCZONYM SPIRYTUSEM DO 45-55% po uprzednim zmrożeniu go w zamrażarcema to na celu lepszą adsorpcję związków do węgla. Im wolniejsza jest filtracja - wypływ tym lepszy jakościowo otrzymamy produkt .

Optymalnie filtracja powinna wynosić

                             1litr :1h-1,5h

Jeżeli nie dysponujemy tubą filtracyjną można do tego celu zaadoptować zwykły słoik 2-5 litrowy - w tym przypadku wsypujemy 100-200ml węgla zalewamy (OCZYWIŚCIE) rozcieńczonym spirytusem.

Odstawiamy na 2-3 tygodnie w chłodne miejsce  od czasu do czasu należy potrząsnąć całą zawartością  - jest to druga metoda "filtrowania" i jest dłuższa czasowo ale jakość jest taka sama jak filtrowanie przez tubę. Efekt "wyczerpywania absorpcji" węgla określa się poprzez smak filtratu - czyli jeżeli jakość destylatu jest niezadowalająca to należy zastosować kolejną "świeżą" porcję węgla.

 

Opakowanie strunowe zawiera porcje aktywnego węgla kamiennego średnio wystarczającego na przefiltrowanie 5-litrów destylatu.

Wyprodukowano w Uni Europejskiej

 

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama