Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

PIROSIARCZYN SODU 100g

PIROSIARCZYN SODU 100g

Pirosiarczyn sodu  Na2S2O5- skuteczny środek do odkażania sprzętu winiarskiego, butelek, beczek, wężyków ..

Więcej szczegółów


6,50 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Pirosiarczyn sodu Na2S2O5  jest powszechnie  stosowany jako środek  do odkażania i dezynfekcji  sprzętu winiarskiego.

SPORZĄDZANIE ROZTWORU :

Do odkażania przygotowuje się roztwór wodny o stężeniu  2-3%.

20-30g pirosiarczynu  rozpuszczamy w litrze wody bezpośrednio przed odkażaniem - ponieważ jest to środek nietrwały                 ( w postaci roztworu wodnego  ) a opary pełnią rolę "dezynfekatora". Roztworem tym płuczemy: wężyki , rurki , korki butelki i balony  przed napełnieniem,  areometry, beczki wszystko co ma kontakt z winem, zacierem, nastawem  itp. 

W przypadku balonów, butli, butelek zaleca się przepłukanie wewnętrznych ścianek, zatkanie naczynia  i pozostawienie na kilka - kilkanaście minut roztworu w naczyniu (z uwagi na "działające" opary siarki).

Roztwór pirosiarczynu do odkażania sprzętu najlepiej przygotować tuż przed jego użyciem. Jest on nietrwały i po przepłukaniu nie nadaje się później do ponownego użycia.

 

Pirosiarczyn sodu  powinien być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu i zabezpieczony przed dostępem dzieci. Wszelkiego rodzaju zabiegi z użyciem pirosiarczynu powinny być przeprowadzane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

 

Preparat w formie proszku jest substnacją trwałą.

Opakowanie strunowe zawiera 500g pirosiarczynu sodu.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama