Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

PIROSIARCZYN SODU 500g

PIROSIARCZYN SODU 500g

Pirosiarczyn sodu  Na2S2O5- skuteczny środek do odkażania sprzętu winiarskiego, butelek, rurek, wężyków tani i skuteczny.

Więcej szczegółów


18,50 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Pirosiarczyn sodu Na2S2O5  jest powszechnie  stosowany jako środek  do odkażania i dezynfekcji  sprzętu winiarskiego.


SPORZĄDZANIE ROZTWORU :

Do odkażania przygotowuje się roztwór wodny o stężeniu  2-3%.

20-30g pirosiarczynu  rozpuszczamy w litrze wody bezpośrednio przed odkażaniem - ponieważ jest to środek nietrwały                 ( w postaci roztworu wodnego  ) a opary pełnią rolę "dezynfekatora". Roztworem tym płuczemy : wężyki , rurki , korki butelki i balony  przed napełnieniem,  areometry , beczki wszystko co ma kontakt z winem , zacierem , nastawem  itp. 

W przypadku balonów , butli ,butelek zaleca się przepłukanie wewnętrznych ścianek, zatkanie naczynia  i pozostawienie na kilka - kilkanaście minut roztworu w naczyniu (z uwagi na "działające" opary siarki).

Roztwór pirosiarczynu do odkażania sprzętu najlepiej przygotować tuż przed jego użyciem. Jest on nietrwały i po przepłukaniu nie nadaje się później do ponownego użycia.

 

Pirosiarczyn sodu powinien być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu i zabezpieczony przed dostępem dzieci. Wszelkiego rodzaju zabiegi z użyciem pirosiarczynu powinny być przeprowadzane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

 

Preparat w formie proszku jest substnacją trwałą.

Opakowanie strunowe zawiera 500g pirosiarczynu sodu.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama