Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

DROŻDŻE TURBO 24H PURE NA ZIMĘ

DROŻDŻE TURBO 24H PURE NA ZIMĘ

Turbo drożdże do nastawów cukrowych - "cukrówek" potrafiące "przerobić" 6 kg cukru w 24h odznaczają się odpornością na niskie temperatury. Zalecane w okresie jesienno -zimowym !!!

Więcej szczegółów


11,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.DROŻDŻE TURBO 24H PURE

Bardzo szybkie (najszybsze z dostępnych) drożdże stworzone do fermentacji sacharozy (do "cukrówek") potrafiące "przerobić "

6kg cukru w 24h.

 
Specjalny rodzaj drożdży daje czysty destylat - "PURE" oznacza bardzo czysty szczep, dzięki któremu w gotowym wyrobie występują minimalne ilości związków niepożądanych, które mają wpływ na jakość i smak spirytusu.


Szybkość  pracy/fermentacji nie ma absolutnie żadnego znaczenia w stosunku do jakości finalnego produktu – tutaj chodzi o dobór właściwych drożdży do wolnego czasu jakim dysponujemy ;)


PRZYGOTOWANIE:
6kg cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-30sC należy dodać zawartość opakowania i intensywnie wymieszać całość przez minutę.

Czas fermentacji 24h.

Zalecana temperatura fermentacji 20-30sC - Optymalna 25sC.
Zawartość opakowania:
drożdże, odpowiednio zbilansowana pożywka, witaminy.

 

                     TERMIN WAŻNOŚCI DROŻDŻY 03.2021


Dzięki zawartej pożywce nie jest wskazane dodawanie zewnętrznych pożywek, witamin - mniej dodatków = mniej ubocznych produktów fermentacji co daje nam czysty destylat w smaku i zapach.


Nastawy cukrowe można zwiększać stosując proporcje 1opakowanie = 25l nastawu, przy 100litrach należy zastosować 4 opakowania, itd.


Turbo 24h pure zaleca stosować się do nastawów maksymalnie 150 litrowych z uwagi na reakcję egzotermiczną – ( wydzielanie się ciepła podczas fermentacji ) gdzie temperatura wzrasta powyżej 39s C.


Dzięki ich szybkiej pracy można je wykorzystać w niekorzystnych, niskich warunkach temperaturowych bliskich „0sC” – wystarczy roztwór cukru i wody doprowadzić do temperatury  35-38sC i wtedy wsypać  drożdże. Nastaw się wychłodzi się, a drożdże w tym czasie zaczną pracę, przez co same będą podnosiły temperaturę nastawu.

Ale zawsze "coś za coś " - jedynie czas fermentacji wydłuży się do 2-3 dni lecz mamy zawsze pewnośc, że cały cukier zostanie przefermentowany w tak niskiej temperaturze bez dodatkowego źródła grzania - co obniża nam koszty. 

 

Po każdej fermentacji zaleca się wyklarowanie nastawu Turbo Klarem 24h  - jest to gwarancja, że nastaw będzie pozbawiony wszelakich zanieczyszczeń i drożdży, które w późniejszym procesie mogą oddawać swój smak i mogą przechodzić do finalnego produktu. Do fermentacji na drożdżach turbo nie należy stosować rurek fermentacyjnych z uwagi na intensywną fermentację burzliwą oraz należy zostawić około 20% wolnego miejsca w pojemnikach fermentacyjnych. Podczas fermentacji nie należy przekraczać 35sC !!!