Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

DROŻDŻE TURBO 48H PURE 20%

DROŻDŻE TURBO 48H PURE  20%

Turbo drożdże do nastawów cukrowych - "cukrówek" potrafiące "przerobić" 6 kg cukru w 48h lub stosując większą dawkę cukru 8kg - czas fermentacji wydłuży się do 5 dni lecz uzyskujemy stężenie alkoholu ~ 20%.

Więcej szczegółów


10,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Jedyny rodzaj drożdży, który można zastosować do "podwójnej funkcji "- można przygotować dwie receptury dla cukrówek
gdzie otrzymamy:
14% w 48h dajemy 6kg cukru + 21 l wody
20% w 5 dni dajemy 8kg cukru + 21 l wody


Z uwagi na czystość destylatu  po tych drożdżach zalecane są do przygotowania spirytusu pod nalewki bo wiadomo, że jakośc spirytusu musi być jak najwyższa.


PRZYGOTOWANIE :
odpowiednią ilość cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-32sC dodać zawartość opakowania i intensywnie wymieszać całość przez minutę.
Czas fermentacji 48h - 5 dni w zależności od zastosowanego przepisu (6 lub 8kg cukru).

 
                   TERMIN WAŻNOŚCI DROŻDŻY 03.2021r.


Zalecana temperatura fermentacji 20-32sC - Optymalna 25sC
Zawartość opakowania: drożdże, odpowiednio zbilansowana pożywka, witaminy. Bardzo szybkie drożdże stworzone do fermentacji sacharozy (do "cukrówek") potrafiące "przerobić "

6kg cukru w 48h.
Specjalny rodzaj drożdży daje czysty destylat - "PURE" oznacza bardzo czysty szczep dzięki
któremu w gotowym wyrobie występują minimalne ilości związków niepożądanych, które mają wpływ na jakość i smak spirytusu.

PRZYGOTOWANIE:
6kg cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-30sC dodać zawartość opakowania i intensywnie wymieszać całość przez minutę.
Czas fermentacji 48h.

 
Dzięki zawartej pożywce nie jest wskazane dodawanie zewnętrznych pożywek witamin - mniej dodatków = mniej ubocznych produktów fermentacji co daje  nam czysty destylat w smaku i zapachu.


 Nastawy cukrowe można zwiększać stosując proporcje 1opakowanie = 25l nastawu, przy 100 litrach należy zastosować 4 opakowania, itd.


TURBO 48H PURE można z powodzeniem stosować do fermentacji owoców dzięki czystosci rasy drożdży "pure" - destylaty owocowe będa pozbawione posmaków  drożdżowych.


Po każdej fermentacji zaleca się wyklarowanie nastawu    

Turbo Klarem 24h - jest to gwarancja że nastaw będzie pozbawiony wszelakich zanieczyszczeń i drożdży, które w póżniejszym procesie mogą oddawać swój smak i mogą przechodzić do finalnego produktu. Do fermentacji na drożdżach turbo nie należy stosować rurek fermentacyjnych z uwagi na intensywną fermentację burzliwą,
oraz należy zostawić około 20% wolnego miejsca w pojemnikach fermentacyjnych. Podczas fermentacji nie należy przekraczać 35sC !!!

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama