Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

TURBO VODKA STAR HYPER PURE

TURBO VODKA STAR HYPER PURE

Turbo drożdże do nastawów cukrowych - "cukrówek" specjalny szczep drożdży pokazujący niesamowite efekty już po samej fermentacji dając smak wytrawnego szampana, przeznaczone dla prostych aparatur - "pot still".

Więcej szczegółów


9,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Bardzo przyjemne drożdże stworzone do fermentacji sacharozy 

("cukrówek") potrafiące "przerobić " 6kg cukru w cyklu tygodniowym 5-7 dni.


IEDALNE DLA PROSTYCH "APARATUR" - POT STILL - BEZ WYPEŁNIENIA, DEFLEGMATORÓW - TE DROŻDŻE POZWALAJĄ NA WYPRODUKOWANIE SUPER  CZYSTEGO SPIRYTUSU. 


Specjalny rodzaj drożdży daje bardzo czysty destylat. " HYPER PURE" oznacza bardzo czysty szczep dzięki któremu w gotowym wyrobie występują minimalne ilości związków niepożądanych, które mają wpływ na jakość i smak spirytusu.


Nastaw po fermentacji ma niepowtarzalny smak - wytrawnego szamapna warto spróbować, a będziecie Państwo mile zaskoczeni, ten rodzaj drożdży przeznaczony jest do wyprodukowania czystych gatunkowych wódek.

 
PRZYGOTOWANIE:
6kg cukru rozpuścić w 21 l ciepłej wody. Gdy temperatura nastawu osiągnie 25-30sC dodać zawartość opakowania i intensywnie wymieszać całość przez minutę.
Czas fermentacji 5-7 dni.


                 TERMIN WAŻNOŚCI DROŻDŻY 03.2021r

 

Zalecana temperatura fermentacji 20-30sC - Optymalna 25sC
Zawartość opakowania: drożdże, odpowiednio zbilansowana pożywka, witaminy.


Dzięki zawartej pożywce nie jest wskazane dodawanie zewnętrznych pożywek witamin, mniej dodatków = mniej ubocznych produktów fermentacji co daje  nam czysty destylat w smaku i zapachu.

Nastawy cukrowe można zwiększać stosując proporcje 1opakowanie = 25l nastawu, przy 100 litrach należy zastosować 4 opakowania, itd. 


Po każdej fermentacji zaleca się wyklarowanie nastawu     

Turbo Klarem 24h - jest to gwarancja, że nastaw będzie pozbawiony wszelakich zanieczyszczeń i drożdży, które w późniejszym procesie mogą oddawać swój smak i mogą przechodzić do finalnego produktu. 


Do fermentacji na drożdżach turbo nie należy stosować rurek fermentacyjnych z uwagi na intensywną fermentację burzliwą ,
oraz należy zostawić około 20% wolnego miejsca w pojemnikach fermentacyjnych. Podczas fermentacji nie należy przekraczać 35sC !!!

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama