Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

GLUKOZA (DEXTROZA) KRYSTALICZNA 200g

GLUKOZA (DEXTROZA) KRYSTALICZNA  200g

Wszystkie zdjęcia

Super zamiennik cukru białego do stosowania w piwowarstwie domowym, jak i przy nastawach na turbo 48h pure lub turbo 23% - dający bardzo wyraźny, łagodny smak wyrobu.

Więcej szczegółów


2,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.GLUKOZA KRYSTALICZNA (DEXTROZA) -ułatwia szybki start fermentacji gdyż jest to cukier prosty (gronowy), daje pełne przefermentowanie oraz bardzo łagodny smak, to atuty glukozy.

Jest lepszym zamiennikiem cukru (sacharozy) w trakcie tworzenia piwa domowego. Zastosowanie glukozy w czasie fermentacji przyspiesza proces, a co najważniejsze glukoza jest całkowicie przefermentowana co oznacza iż nie pozostają cukry niefermentowane np. dextryny.

Stosowanie glukozy przy fermentacji oraz przy „refermentacji” (nagazowanie w butelkach) zdecydowanie poprawia smak piwa. Dzięki temu piwo będzie miało łagodniejszy i bardziej zharmonizowany smak, bez ostrego-jabłkowego posmaku, który może wystąpić przy stosowaniu tradycyjnego cukru. Dodatek glukozy zalecany jest przy produkcji wszystkich rodzajów piw.

Stosując glukozę do typowych cukrówek osiągniemy większe stężenie alkoholu od 20 %(przy turbo 48h pure ) do 23% przy turbo 23% extreme alkohol. Dzięki temu uzysk jest wyraźnie większy i smak zdecydowanie łagodniejszy. 


Opakowanie zawiera 200 gram glukozy krystalicznej.

Producent: Cargill

 

Wystarcza na refermentacje - nagazowanie ok. 23 litrów piwa domowego z brew kita lub zestawu Hambletonbard-a.

Jeżeli zależy nam na jeszcze bardziej wyrazistej nucie słodowej oraz oryginalnym tradycyjnym smaku piwa zalecamy zastosowanie spraymalt (Muntons) – to najlepszy dodatek do fermentacji i refermentacji  domowego piwa – gwarancja pełnego smaku, trwałej piany i tego czegoś co przy cukrze i glukozie nie doświadczymy ..

 

  Bardzo przyjemny wyraźny smak ciężko jest to opisać – trzeba spróbować i nam zaufać a z pewnością to zaowocuje kolejnymi zakupami piw z naszego sklepu ;)

 

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama