Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

ALKOHOLOMIERZ PRECYZYJNY Z TERMOMETREM 0-100%

Alkoholomierz 0-100% z termometrem wraz z korektą rzeczywistego stężenia alkoholu odczytywaną bezpośrednio z areometru. Do precyzyjego odczytu jest tablica wzorcowa dodawana do alkoholomierza.

Więcej szczegółów


45,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Dokładny areometr dający pewny odczyt na poziomie tolerancji błędu 1% względem legalizowanych alkoholomierzy.
Dzięki termometrowi mamy pewność i stabilność prawidłowego odczytu i wskazania zawartości alkoholu w czystych wódkach oraz spirytusie. Dodatkowa skala "korekty" stężenia alkoholu  umieszczona w termometrze zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza odczyt pomiaru - niespotykana na krajowym rynku.

Doskonały stosunek jakości do ceny - gdzie najtańsze legalizowane alkoholomierze z termometrem to koszt 150 - 200zł.

Alkoholomierz (jak każdy) służy wyłącznie do odczytu w spirytusie lub czystych wódkach nie zawierających cukru.

Pomiar wykonujemy w 20sC - wtedy odczyt z górnej skali pokazuje rzeczywisty wynik "mocy" alkoholu, przy innych temperaturach należy skorzystać z  poniższej instrukcji, która też jest dołączona do areomatru.

 

Opis wykonywania pomiarów: w termometrze umieszczona jest „skala korekty” którą należy się posłużyć w momencie, kiedy temperatura alkoholu jest różna niż 20sC. Przy temperaturze wyższej niż 20sC – odczytaną wartość stężenia alkoholu z pionowej skali areometru należy pomniejszyć (odjąć) o wartość odczytaną ze „skali korekty”. W przypadku temperatury niższej niż 20sC należy dodać odczytaną wartość ze „skali korekty” do stężenia alkoholu odczytanej z skali pionowej.

Jeżeli badany alkohol ma równą temperaturę 20oC wynik odczytany z pionowej skali jest rzeczywistym stężeniem badanego alkoholu.

Odczyt dolny – oznacza iż pomiaru należy dokonywać z meniskiem dolnym - styku alkoholu z skalą %.

Dodatkowo wskaźnik posiada drugą skalę Cartier-a. Lecz z uwagi na przepisy obecnie stosuje się pomiar stężenia alkoholu w objętości (ABV) Gay Lussaca – czyli „%” obj.

Do alkoholomierza dodatkowo dołączamy - tablice wzorcowe do precyzyjnego przeliczania stężenia alkoholu - wystarczy odczytać   z areometru moc oraz temperaturę i odczytac z tablic rzeczywistą moc badanego alkoholu i gotowe. 

Alkoholomierz posiada bardzo wytrzymałe, trwałe etui dzięki któremu możemy, bez obawy o uszkodzenie, przechowywać przyrząd do kolejnego pomiaru ;).

Kupując ten alkoholomierz masz pewność co do rzeczywistych wyników.


Zakres pomiaru: 0-100 %
Zakres termometru: 10-30sC
Długość alkoholomierza: 30 cm

 

Do powyższego alkoholomierza zalecamy cylinder miarowy 250ml dostępny w sklepie.


Wyprodukowano w Unii Europejskiej