Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

DROŻDŻE WHISKY SINGLE STRAIN + AMG

DROŻDŻE  WHISKY SINGLE STRAIN + AMG

Drożdże stosowane przy produkcji whiksy, whiskey, burbonów - oryginalny szczep dający oryginalne smaki typowe dla whisky przy zastosowaniu jęczmienia, kukurydzy bądź słodu.

Więcej szczegółów


11,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Drożdże WHISKY  YEAST+AG - zawierają dodatkowo enzym AMG -zwany enzymem scukrzajcym "amyloglukozą" (amyloglucosidase), który to enzym "rozkłada" uprzednio upłynnioną skrobię na cukry proste tj ; glukozę, maltozę, maltotriozę, dextryny itp .. a drożdze równolegle fermentują cukry na etanol.

Dzięki zawartemu enzymowi następuje uwolnienie /rozkład  dextryn dzięki temu otrzymujemy typowy destylat o smaku whisky, burbona itp ...


NIE MA POTRZEBY PRZY ROBIENIU ZACIERU Z ZASTOSOWANIEM TYCH DROŻDŻY NA WYKONANIE KOREKTY PH - ZAKWASZANIU - GDYŻ ENZYM AMG - DZIAŁA W SZEROKIM SPEKRTRUM PH - ZDECYDOWANIE UŁTWIAJĄC PROCES ZACIERANIA.

Jedno opakowanie drożdży wystarczy na przygotowanie 25 litrów zacieru.

 

Należy przyjąć  proporcje: 1kg śruty / mąki: 3 lub 4 l wody.


Sposób przygotowania: do wody o temperaturze 70-75sC wsypujemy śrutę /makę i dodajemy enzym upłynniający, mieszamy i pozostawamy do osiągniecia temperatury 90-100sC systematycznie mieszając. Po osiągnięciu wymaganej temperatury wyłączamy grzanie i pozostawamy do osiągnięcia temperatury    25-30 sC. W tym czasie uwadniamy drożdże w ciepłej wodzie i gdy zacier osiągnie wymaganą temperaturę wlewamy całą zawartość  do zacieru. Mieszamy w celu równomiernego rozprowadzenia drożdży i enzymu.

Czas fermentacji 3-6 dni, koncentracja alkoholu ~ 12%.

 

Po zakończeniu fermentacji, jeżeli nie dysponujemy płaszczem olejowym bądź wodnym w destylatorze należy przefiltorwać przez worek do zacieru -uniknie się w ten sposób przypalenia zacieru w kotle.

 

Szczep drożdży jest stosowany praktycznie na całym świecie w wytwórniach whisky dając najlepsze rezultaty smakowe.

 

Data ważności: 05.2019


Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama