Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

DROŻDŻE GORZELNIANE FERMIOL 50g ~ 100l

DROŻDŻE GORZELNIANE  FERMIOL 50g ~ 100l

Drożdże głównie do zacierów zbożwych - "zbożówek" wysokie parametry pracy, skuteczna fermentacja.

Więcej szczegółów


7,00 zl brutto

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Suszone drożdże aktywne o barwie beżowej dzięki zastosowanej technologii produkcji posiadają wyższą aktywności od tradycyjnych drożdży. Wyselekcjonowany szczep "Saccharomyces cerevisiae"

 
Są to drożdże, które można zastosować do odfermentowania zacierów na zbożach, do fermentacji melasy jak i również czystej sacharozy. Są odporne na wysokie temperatury aż do 38sC i wysokie ciśnienie osmotyczne.
Umożliwiają osiągnięcie 12% alkoholu dzięki zawartości pirofosforanu tiaminy są bardzo odporne na zmiany pH, temperaturę co nie wpływa na szybką ich aktywność

DAWKOWANIE:

 Dzięki mocnej aktywności dawki drożdży są o wiele mniejsze

80- 100g / 1000 litrów zacieru - dane producenta przy stosowaniu w gorzelniach przemysłowych. Dla warunków domowych zaleca się zastosowanie dawki 15-20g / 50 litrów zacieru przy zależności stężenia cukru (blg) - w zacierze na poziomie 20-22 blg, przy większym blg należy dawkę drożdży zwiększyć.

UWADNIANIE :

 Z uwagi na budowę nie ma potrzeby uwadniania tradycyjnego - wystarczy porcje drożdży wsypać bezpośrednio do zacieru i dodać równocześnie pożywkę podstawową - fosforan dwuamonu spożywczy. Nie ma potrzeby ich wcześniejszego zakwaszania .

Zalecana temperatura fermentacji 25 - 35sC. Stężenie cukrów fermentujących w zacierze najlepiej jeśli waha się w granicach

22 blg po odfermentowaniu otrzymuję się 12% obj.


Opakowanie: woreczek strunowy zawiera 50g drożdży. 

Wystarcza to spokojnie na 100l zacieru. 

 

Do przygotowania zacieru zbożowego niezbędne są ENZYMY,  które rozkładają skrobię na cukry proste poprzez reakcje enzymatyczne w odpowiednich warunkach.


Do zacierów opartych na sacharozie( cukrze) wskazane jest dostarczenie bogatszej pożywki w celu lepszej fermentacji tj - ACTIVIT-u , natomiast przy zbożówkach wystarczy podstawowa pożywka  FOSFORAN DWUAMONU gdyż resztę mikroelementów drożdże pobiorą ze zboża.

 

Termin ważności: 12.2019r.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama