Kategorie

eBiuletyn-Newsletter

NATURALNY KOREK AGLOMEROWANY 23X45 mm 100 sztuk

NATURALNY KOREK AGLOMEROWANY 23X45 mm 100 sztuk

Naturalny korek aglomerowany - 23x45mm, gwarancja przechowywania wina 4-5 lat, dzięki odpowiedniemu rozmiarowi....

Więcej szczegółów

Promocja!
29,00 zl brutto

36,00 zl brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Program lojalnościowyNie ma punktów za ten produkt.Naturalny korek aglomerowany "agglo"( 23x45 mm)

Podstawowy uniwersalny korek wykonany z granulatu naturalnego korka o wielkości granulatu  2-6 mm. Do standartowych butelek o średnicy wewnętrznej szyjki 18,4 mm . Długość korka to bardzo ważny parametr opcjonalnie im dłuższy tym           lepszy = dłuższy czas leżakowania do kilku lat minimalny rozmiar to 33-35 mm !!! standardem jest 38- 40 mm. Są to parametry sprawdzone i przetestowane  używane na całym świecie i należy wybierać taki rozmiar jeżeli  zależy nam na prawidłowym zakorkowaniu naszego wina lub destylatu . 

Do korkowania niezbędne jest użycia korkownicy dostępnej w naszym sklepie .

Zalecany czas przechowywania w butelkach  to 4-5 lat w zależności od warunków przechowywania .

Korki są pokryte cienką warstwą silikonu - co znacznie ułatwia proces korkowania !!! dodatkowo posiada lekkie sfrezowanie ( stożek ) ułatwiające początkowe osadzenie korka w szyjce butelki .

Korków naturalnych nie należy gotować !! Korki można wcześniej przygotować - "zmiękczyć" co spowoduje znacznie łatwiejsze i „elastyczniejsze” wprowadzenie korka do szyjki butelki.   W warunkach domowych  należy zanurzyć je na kilkanaście sekund w gorącej wodzie, następnie wyjąć i zakorkować korkownicą .

Po zakorkowaniu butelki pozostawiamy w pozycji stojącej na 12- 24 h by korki dopasowały się do szyjek butelek - rozprężyły, następnie układamy butelki poziomo pod lekkim skosem tak by wino, destylat „namaczał” korek  spowoduje to nie wysychanie korka i jego szczelność oraz prawidłową cyrkulację powietrza .

Wyprodukowano w Uni Europejskiej

Cena dotyczy kupna 100 sztuk korków.